Węgiel aktywny


Węgiel aktywny (aktywowany) jest szeroko stosowany w procesach filtracji cieczy. Jest to również jeden z najstarszych adsorbentów. Węgiel aktywny używany jest również do filtrów powietrza i gazów, jako katalizator i pochłaniacz w maskach gazowych i filtrach wentylacyjnych. Powierzchnia wewnętrzna węgla aktywnego osiąga nawet 1500 m2/gram. W ofercie firmy FILTERPOL posiadamy dwa gatunki węgla aktywnego.


Węgiel aktywny formowany CCF-4 - wytworzony z węgla bitumicznego


węgiel aktywny

Ten węgiel aktywny wytwarzany jest z mieszanek węgli bitumicznych. Ma zastosowanie przy oczyszczaniu substancji gazowych i par rozpuszczalników. Tego typu węgiel aktywny jest dobrym materiałem do wypełniania filtrów, stacji uzdatniania wody i odzysku rozpuszczalników po procesach technologicznych. Węgiel aktywny CCF-4 posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Parametry techniczne:

Kształt cylindryczny
średnica [mm]
Gęstość nasypowa
[g/l]
Twardość
[%]
min
Wilgoć
[%]
max
Zawartość popiołu
[%]
max
CTC
min
Liczba jodowa
[mg/g]
min
Adsorpcja benzenu
[%]
min
Powierzchnia całkowita
[m²/g]
min
4.0
480±20%
96
5
6
60%
1000
36
1000

Węgiel aktywny jest standardowo pakowany w worki po 25 kg lub duże opakowania na paletach po 500 kg.Węgiel aktywny granulowany Organosorb 10-CO - wytworzony z łupin orzecha kokosowego

filterpol węgiel aktywny

Tego typu węgiel aktywny stosowany jest do uzdatniania wody i przy produkcji napojów, klarowania syropów, poprawy smaku i zapachu tłuszczów i olejów. Nadaje się również do oczyszczania wody w akwariach, odolejania kondensatów i oczyszczania ścieków. Stosuje się go także w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym. Węgiel aktywny Organosorb 10-CO służy też do oczyszczania i odbarwiania alkoholi. Posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Parametry techniczne:

Uziarnienie
(mesh)
Gęstość nasypowa
[g/l]
Twardość
[%]
min
Wilgoć
[%]
max
Zawartość popiołu
[%]
max
CTC
min
Liczba jodowa
[mg/g]
min
pH
Powierzchnia całkowita
[m²/g]
min
8*30 (2,36-0,6mm)
±500
99
5
5
60%
1000
9-10
1000

Węgiel aktywny jest standardowo pakowany w worki po 25 kg lub duże opakowania na paletach po 500 kg.