Filtry kartonowe labiryntowe


Filtracyjne wkłady kartonowe do stanowisk malarskich mają w sposób selektywny zatrzymywać niekorzystne cząsteczki lub substancje, takie jak zanieczyszczenia oraz brud. Wykonywane są z dwóch warstw tektury - plisowanej i perforowanej, dzięki czemu zapewniają wysoką wydajność filtracji powietrza. Filtry kartonowe nadają się szczególnie do separacji cząsteczek farby, dlatego znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży meblarskiej, samochodowej oraz metalowej.

Wysokiej jakości filtry kartonowe do lakierni


Kartonowe filtry działające na podstawie zjawiska sedymentacji stanowią nieodzowny element wyposażenia lakierni w niemal każdej branży. Za sprawą bezwładnościowego rozdzielania skutecznie zatrzymują cząsteczki farb cięższe niż powietrze, pozostawiając miejsce na jego swobodny przepływ. To sprawia, że pracownik może oddychać bezpiecznym dla jego zdrowia powietrzem, wyselekcjonowanym z zanieczyszczeń oraz cząsteczek farby. Oferujemy wysokiej jakości filtry kartonowe labiryntowe o znacznej pojemności pyłowej, które charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością oraz długą żywotnością.

Wygodny i łatwy montaż filtrów kartonowych


Powszechnie stosowane filtry kartonowe to funkcjonalne rozwiązanie do każdej pracowni lakierniczej. Mogą być przeznaczone do użytku zarówno jako filtry ścienne, jak i podłogowe, wstępnie przefiltrowując powietrze. Oferowane perforowane wkłady posiada dodatkowo wszyty pasek (ogranicznik), ułatwiający właściwe rozłożenie filtra, a także umożliwiający jego sprawne funkcjonowanie. Wkłady z naszego asortymentu wyróżniają się lekkością oraz wytrzymałością, a ich montaż przebiega sprawnie i łatwo. Ponadto białe wykończenie impregnuje filtr przed niekorzystnym działaniem wilgoci, a dodatkowo przyjemnie rozjaśnia wnętrze kabiny.


filterpol filtry kartonowe

Wymiary
           0,75 m x 13,35 m (10 m²)
           0,90 m x 11,15 m (10 m²)
           1,00 m x 10,00 m (10 m²)

Parametry
           grubość - 65 mm
           powierzchnia filtra - 10 m²
           przepustowość - 1200-3600 m³/h/m²
           średni wskaźnik filtracji - 90-98%
           chłonność - około 5-18 kg/m²
           minimalna różnica ciśnień przepływu - 20 Pa
           maksymalna różnica ciśnień przepływu - 150 Pa
           materiał - impregowana perforowana i zszyta tektura

Zastosowanie
           filtry ścienne, do natryskowych stanowisk malarskich
           filtry podłogowe do natryskowych stanowisk malarskich
           stanowisko malarskie w branżach: metalowej, meblarskiej, samochodowej
           przy pracy z lakierami, podkładami, woskami, klejami, teflonami
           w systemach dwuwarstwowej filtracji z włókniną Paint Stop Green